HİKAYE SATICISI

Benim işim (Storyseller®) hikaye satmak…

CV - Özgeçmiş

İBRAHİM ETHEM TAŞ

STORYSELLER

1997’de İstanbul’da doğdum. Lise eğitimimi Sâmiha Ayverdi Anadolu Lisesi’nde, lisans eğitimimi İstanbul Kültür Üniversitesi Reklamcılık Bölümü’nde tamamladım.

2015 yılında düşünen, okuyan, yazan ve üreten BİGENÇ’lik hayali ile Türkiye’nin en genç kadrosuna sahip BİGENÇ Derneği’ni kurarak Türkiye’nin en genç dernek başkanı oldum.

BİGENÇ’in de ilk projelerinden biri olan “Hayal Durağı” adlı projeyi tasarlayıp 3000 lise öğrencisine seminer verdim.

Artaş İnşaatDigital Partners, Türk Hava YollarıElvan, Reklamcılar Derneği ve VMLY&R  gibi kurumsal şirketlerde ve örgütlerde Kurumsal Pazarlama, Pazarlama, Marka Yönetim ve Etkinlik Yönetimi departmanlarında staj yaptım.

2019 Mayıs itibariyle “Hayata Değer Kat” mottosuyla ethemtas.com’u yayına aldım ve markaların dijital süreçlerine değer katmaya çalışıyorum.

MARKA, PAZARLAMA, REKLAM VE TASARIM

Temmuz 2019’da 2 arkadaşımla birlikte Dijital Tekerlek adlı tekerlekli haberler sayfasını açtık. 4 yıl boyunca bu dijital girişimin Kaportacı’lığını yani Marka Yöneticiliği’ni yaptım. 2023 yılı Haziran ayında yüzlerce markaya hizmet veren büyük bir ajansa satarak exit ettik. 😎

2020 Ağustos itibariyle de 4 arkadaşımla birlikte Meseleler Podcast fikrini ortaya attık ve  internet yayıncılığına giriş yaptık. Bu podcast serisinde bir yandan gençliğe değer katacak meseleleri konuştuk.

2017 yılında kurduktan sonra batırdığımız Fikrika | Fikir Fabrikası‘na tekrar hayat verdik. 6 farklı girişime ev sahipliği yapan Fikrika’da Kurucu Ortak olarak devam ediyorum.

2023 yılında yeni nesil bir kırtasiye markası olan Sadece Defter‘i kurduk. 8 ay gibi kısa bir süre içinde markamızı büyüttekten sonra İzmir’in en köklü ajanslarından biri olan NETROM’a satarak 2. Exit’imizi yaptık.

Şu anda Türkiye’nin En Değerli Gençlik Markası:23‘te Marka ve İletişim Sorumlusu olarak çalışıyorum.

Kısaca hayatın her anında üretmeye ve değer katmaya devam…

HİZMETLER

7+ Yıl, 45+Marka, 95+Farklı Proje…

Kurumsal kimlikten SEO danışmanlığına, Web tasarımdan içerik pazarlamasına kadar geniş ölçekte hizmet sunarak markalara değer katmaya çalışıyorum.

Bugüne kadar onlarca markaya hizmet verdim, dijital dünyada ürettiğim içerik ve projelerle milyonlarca insanın kalplerine dokunma fırsatı buldum.

Web Tasarım
E-Ticaret Danışmanlığı
Video & Fotoğraf Çekimi
Sosyal Medya Danışmanlığı
Kurumsal Kimlik
SEO & Google Ads

MARKALAR

Kâr amacı güden ve gütmeyen projelerin yaratılmasını/desteklenmesini, fikirlerin markalara dönüştürülmesini ve inovasyona dayalı işletmelerin ve startupların kurulmasını mümkün kılabilmek için çalışıyorum.

REFERANSLAR

7+ Yıl, 45+Marka, 95+Farklı Proje…